sobota, 21 grudnia 2013


Miejsca w Internecie, gdzie możesz zmarnować tyle czasu ile tylko chcesz.
Dobrze się bawiąc.


Wszyscy znamy nudne wieczory. Człowiek nie ma ochoty wychodzić do knajpy, widział już wszystkie interesujące go filmy i seriale. Książki wypożyczone 'na święta' trzyma się poza zasięgiem rąk, bo koniec końców mają ułatwić przeżycie tych trzech dni trawienia, a przeczytane będą bezużyteczne.
Przez uśpiony mózg przewija się stary frazes mówiący, że inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi.
Nie ma większej bzdury. Owszem, zawsze mogę znaleźć sobie inteligentne zajęcie. Sęk w tym, że czasem mam ochotę zrobić coś odmóżdżającego. A nie zawsze jest co. Tak własnie wygląda w praktyce nuda.
Na szczęście wieki temu człowiek wynalazł Internet. I rzekł: To jest dobre. Później zaś stworzył głupie komiksy internetowe. I rzekł: A to jeszcze lepsze.
Tak samo Kucyk wynalazł w sieci wiele komiksów. I teraz mówi: Te są najlepsze.
(kolejność właściwie przypadkowa, nie ma co się sugerować)

1. Chata Wuja Freda 
Chyba wszystkim znany komiks Ilonki. Ilonka jest postacią tragiczną; gdy Sherlock Holmes miał rozwikłać zagadkę jej życia zamknął się na dwa dni w pokoju. Po upływie tego czasu wyszedł z walizką i nigdy nie wrócił, a na stole zostawił kartkę z napisem "Już nie mogę."
Tędy do Ilony2. Tak bardzo źle 
Komiks mojej Małej Księżniczki Przynoszącej Szczęście. W przeciwieństwie do Ilony Revv nie dzieli się treściami filozoficznymi, a praktyczną, życiową wiedzą. Dzięki jej komiksom możecie dowiedzieć się jaka jest onomatopeja do drzwi wyważonych przez rekina, niczym rasowy kiper odróżniać wina półwytrawne od półwypitych oraz poznać przepis na naleśniki Politechniki.
Pałac MKPS - Raw.

3. Mnq - Planet Terror
Czy Człowieka - Skurwiela w ogóle trzeba przedstawiać? Toż to Vivaldi czarnego humoru.

4. Tak się dzieje, gdy tak jest
Odkryty zarówno niedawno jak i przypadkiem. Wrathu - autor jest człowiekiem (przynajmniej z grubsza), który generuje ogromne, bogate w detale i postacie komiksy. W paincie. Pierwsze odcinki Człowieka - Skurwiela to przy tym Luwr. To co jest jednak siłą Wratha, to poziom absurdu. Nie podejmuję się nawet tego opisać, przeglądając jego komiksy spróbujcie liczyć ile razy powiecie 'co?'. Co gorsze, te absurdy pozostają w głowie i człowiek później powtarza jak mantrę, że idzie stawiać chochoły. Nie mam pojęcia dlaczego. Najwidoczniej Tak się dzieje, gdy tak jest.

5. Kryzys wieku średniego
Na sam koniec mój bezwzględnie ulubiony komiks. Jest świetnie narysowany, tu nie ma siermiężnej grafiki robionej łokciem. Poczucie humoru stoi na wysokim i inteligentnym poziomie. Tak gorzkiej ironii nie da się nie kochać. Zresztą, co ja Wam będę opowiadać, sami zobaczcie jak czuje się mężczyzna, gdy dotknie go Kryzys wieku średniego.

15 komentarze:

 1. Kucu... znańszych tych komiksów się wybrać nie dało? Wiem, że marudzę, no ale serio - wybrałeś chyba te najbardziej popularne w polskich internetach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dało. Wybrałem te, które osobiście lubię. Poza tym znam masę osób, które nie miały pojęcia o Kryzysie wieku na przykład. Nie mam fantazji szukać komiksów rysowanych od 2 dni, albo jakichś zakopanych w sieci skarbów. Mógłbym wspomnieć martwe komiksy, jak losux, jak bugcity i hell hotel.
   (Poza tym, mimo wszystko zbyt wielu komiksów to ja nie znam, mam ciekawsze rzeczy do roboty niż rolowanie kwejka dzień w dzień)

   Usuń
  2. Z niszowych pozycji polecam Imprompty, chociaż są bardzo specyficzne: http://imprompty.blogspot.com/

   Usuń
  3. Wyczuwam wrogość, a ja naprawdę nie atakuję - podpisuję się obiema łapkami, że wymienione przez Ciebie komiksy są świetne i nie ma co do tego wątpliwości. Po prostu wchodząc tu miałam nadzieję znaleźć jeszcze jakieś fajne miejsca do marnowania czasu, ale niestety, wszystko już znam. (poza tym sugerowanie, że webkomiksy zna się tylko z kfejków i tym podobnych pierdół)

   Revv, dzięki, na Imprompty czasem zaglądam, z resztą wygrzebałam to chyba z linków u Ciebie :)

   Usuń
  4. Nie, wrogości nie było.
   Znasz przeminęło z bombami?

   Usuń
  5. Szkoda, że nie spytałem o Anthrax.

   Usuń
 2. Fajne jest to że znam osobiście kilku bohaterów "Tak się dzieje" :) A nawet ja sama raz zostałam tam wspomniana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrathu ma na FB listę bohaterów prawdziwych i fikcyjnych :D

   Usuń
 3. Dwóch z tych pozycji nie znam, widocznie słabo ze mną...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam życia, przeczytałam wszystko od deski do deski poza "Tak się dzieje, gdy tak jest"... A od siebie polecam pani-halinka.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Boli jest tak upierdliwie niewygodne w przeglądaniu, że postanowiłem je pominąć.

   Usuń
 6. Ilon ma na chacie odnośniki do większości ciekawych blogów/komiksów itd, po lewej :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie mistrzami są "akuaku", "shapes", "piktografiki" i "głosy w mojej głowie". Minimalizm i zgrabny dowcip na każdą okazję :)

  OdpowiedzUsuń